Eng | Рус | عربي

ÇÖLYAK HASTALIĞININ FARKINDAYIZ, HASTALARIMIZIN YANINDAYIZ

     


Afyonkarahisar Belediyesi tarafından şehrimizde çölyak hastalarına glütensiz ürünlerin yer aldığı gıda paketi desteğinde bulunulacak proje hakkında detaylı bilgilerin anlatıldığı bir toplantı organize edildi. Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek'in ev sahipliğinde gerçekleşen toplantıya Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Nurullah Okumuş, Hastanemiz Başhekimi Doç.Dr.Ahmet Ali TUNCER, İl Sağlık Müdürü Serhat Korkmaz ile çölyak hastası çocuklar aileleriyle birlikte katıldı.

Afyonkarahisar Belediyesi olarak Çölyak hastalarının ve ailelerinin her zaman yanında olduklarını söyleyen Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, "AFSÜ Çocuk Gastroenteroloji Uzmanı Prof. Dr. Ayşegül Bükülmez hocamızla yapmış olduğumuz istişarede şehrimizde 80'e yakın çölyak hastamızın olduğunu öğrendik. Bu konuda Ayşegül hocamız ve YÜNTAŞ Genel Müdürü Selim Arıcı ortak bir çalışma yürüttü" dedi.

Toplantıda Hastanemiz Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı öğretim üyesi Prof. Dr. Ayşegül Bükülmez Çölyak Hastalığı hakkında katılımcılara bilgi verdi.