Hakkımızda

AFYONKARAHİSAR SAĞLIK BİLİMLERİ ÜNİVERSİTESİ SAĞLIK UYGULAMA ve ARAŞTIRMA MERKEZİ EĞİTİM BİRİMİ

 

AFSÜ Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezi’nde Sağlık hizmeti kalitesini arttırmak amacıyla, tüm çalışanların eğitiminde; eğitim ihtiyaçlarının belirlenmesi, eğitimin sürekliliğinin sağlanması, eğitim planlarının hazırlanması, planlanan eğitimlerin uygulanması ve eğitim değerlendirmelerinin yapılması gerekmektedir.

Bu amaçla “Sağlık Hizmeti Kalitesinin Geliştirilmesi ve Değerlendirilmesine Dair Yönetmelik“ doğrultusunda tüm çalışanlarımıza sağlıkta Kalite Eğitimleri düzenlenmektedir. Kurumumuzda çalışmaya yeni başlayan personele, hastane ve görevine uyum sürecini kolaylaştırmak, kurum kültürünü ve genel kuralları ve uygulamalarını aktarmak amacıyla uyum (oryantasyon), hasta/çalışan güvenliği ve memnuniyetini, çalışanların mesleki ve kişisel gelişimlerini arttırmaya yönelik hizmet içi eğitimler ve hasta/hasta yakınlarına yönelik eğitimler verilmektedir.

AFSÜ Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezi Eğitim Komitesi’nin Sağlıkta Kalite Standartları çerçevesinde öngördüğü eğitimleri yürütmek üzere 04.10.2014 tarihinde Eğitim Hemşireliği olarak kurulmuş, 01.01.2022 tarihinde Eğitim Birimi olmuştur. AFSÜ Sağlık Bilimleri Üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezi Eğitim Birimi çalışmaları; Doç. Dr. İbrahim EKER koordinatörlüğünde, Eğitim Birimi Sorumlusu Uzm. Hem. Yasemin SAVAŞ ve Eğitim Birimi Çalışanı Hem. Yasemin ÇENGEL tarafından sürdürülmektedir.

 

Güncelleme Tarihi: 20 Kasım 2023